Umeå

Vår gård i Umeå

Cronimet Umeå AB är vår senaste etablering. Trots det har vi lång erfarenhet av metallåtervinning och de olika servicelösningar som kan vara aktuella för just dig och din verksamhet.

Till oss är alla välkomna! Oavsett om man är privat eller företagskund. Stora eller små leveranser spelar ingen roll, det viktiga är att metallerna återvinns. I Umeå erbjuder vi effektiv insamling av material för er som har större volymer. Så slå oss gärna en signal så berättar vi mer om våra erbjudanden, eller om ni så vill, kommer vi ut och besöker er.

Öppettider Västerslätt, Kabelvägen 35

Mån – Tors: 07:00-17:00
Fre: 07:00-14:00
Lunchstängt: 11:00-11:40     

Lör: 10:00-14:00,  jämna veckor (maj-oktober)

Hitta till oss

Västerslätt, Kabelvägen 35

Cronimet Umeå AB
4.3
Baserat på 11 recensioner
powered by Google
js_loader

Kontakt

Tomas Strandell – Platschef

Tel: 090-13 55 00
E-post: tomas@cronimetnorr.se

Peter Rönnfjäll – Inköpare

Tel: 090 – 13 55 00
E-post: peter@cronimetnorr.se

Rasmus Sivertsson – Kundmottagning

Tel: 090 – 13 55 00
E-post: rasmus@cronimetnorr.se

Robert Johansson – Kunder & Maskiner

Tel: 090 – 13 55 00
E-post: robert.johansson@cronimetnorr.se

Jonas Lundmark – Maskinförare

Tel: 090 – 13 55 00
E-post: jonas@cronimetnorr.se

Hanna Strandell – Administratör

Tel: 090 – 13 55 00
E-post: hanna@cronimetnorr.se

 

Kontakta oss

Har du metallskrot och vill hitta en återvinningspartner som återvinner materialet på ett hållbart sätt och ger dig bästa möjliga ersättning? Då är du varmt välkommen att fylla i formuläret nedan.

Kontakta oss