Umeå

Vår gård i Umeå

Cronimet Umeå AB är vår senaste etablering. Trots det har vi lång erfarenhet av metallåtervinning och de olika servicelösningar som kan vara aktuella för just dig och din verksamhet.

Till oss är alla välkomna! Oavsett om man är privat eller företagskund. Stora eller små leveranser spelar ingen roll, det viktiga är att metallerna återvinns. I Umeå erbjuder vi effektiv insamling av material för er som har större volymer. Så slå oss gärna en signal så berättar vi mer om våra erbjudanden, eller om ni så vill, kommer vi ut och besöker er.

Öppettider Västerslätt, Kontaktvägen 26

Mån – Tors: 07:00-17:00
Fre: 07:00-14:00
Lör: 10:00-14:00
Lunchstängt: 11:00-11:40
Öppet lördagar jämna veckor Maj-Okt

Hitta till oss

Västerslätt, Kontaktvägen 26

Kontakt

EdelPhoto-2595-3

Tomas Strandell – Platschef

Tel: 090-13 55 00
Mobil: 073 – 818 15 37
E-post: tomas@cronimetnorr.se

EdelPhoto-2604-3

Peter Rönnfjäll – Inköpare

Tel: 090 – 13 55 00
Mobil: 070 – 299 50 04
E-post: peter@cronimetnorr.se

EdelPhoto-2591-3

Rasmus Sivertsson – Kundmottagning

Tel: 090 – 13 55 00
Mobil: 070 – 699 14 74
E-post: rasmus@cronimetnorr.se

EdelPhoto-2611-3

Robert Johansson – Kunder & Maskiner

Tel: 090 – 13 55 00
Mobil: 072 – 401 18 15
E-post: robert@cronimetnorr.se

EdelPhoto-0015-2

Jonas Lundmark – Maskinförare

Tel: 090 – 13 55 00
Mobil: 070 – 485 07 75
E-post: jonas@cronimetnorr.se

EdelPhoto-0022-2

Hanna Strandell – Gårdssupport

Tel: 090 – 13 55 00
E-post: hanna@cronimetnorr.se

 
EdelPhoto-2615-3

Rasmus Johansson – Extra Resurs

Tel: 090 – 13 55 00

Kontakta oss